Marcos

Vytlač príspevok
Odporuč príspevok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Byť, či nebyť (arogantný) ? (2)

Ľudia chcú byť ovládaný. Je to jednoduchšie..
Znovu som rozmýšľal o správani sa k ľudom. Mojom k nim, ich ku mne a ľudí ku sebe tak všeobecne. A prišlo mi to divné. Znovu. Divnejšie ako posledne.

Vôbec mi nie je jasné ako by som sa mal správať k ostatným. Teda, mám svoje vnútorne presvedčenie čo je správne a čo by som chcel. Ale.. Je tu druhá strana. Možno dôležitejšia. Čo odo mňa chcú ostatní. A čo očakávajú.

Arogantnosť mi prestala prechádzať. Možno už nemám pri tom svoj nevinný výraz. Možno to je väčším mestom, kde žijem. A možno niečim úplne iným. Byť milý, tiež nie je nič moc. Žiadne veľké výhody z toho nie sú. Navyše si pri tom pripadám fakt divne.

Mám pocit, že moje súčastné ja je nečakávaný mix oboch. Funguje to. Uvedomil som si to, keď som bol von s E. Zvláštne žiena. Pred 3 rokmi môj ideál. Príklad niekoho pri kom mám pochybnosti, či by som nemal byť iný. Ono to nie je o E, je to o ľudoch. Všetkých. Pri nej ma to ale napadá najčastejšie.

Fakt môže nejaké milé gesto/poznámka vyžehliť niečo kruté/zlé ? Vydať to za úprimnosť, alebo sa usmiať? Dospievam k záveru, že ľudia to chcú. Zlé gesto ich dáva do podriadenej polohy. Milé dá pocit, že až tak zlé to teda nie je. Ľudia chcú byť ovládaný. Je to jednoduchšie. Možno preto tak dlho fungovali diktatúry..

Ako si potom mám vážiť ľudí? A z možnosti byť, či nebyť arogantný si vybrať tú správnu? Alebo aspoň vedieť, ktorá z nich je správna. Ľudia by mali dostať rozum a prestať mi to tolerovať. Lebo inak sa nezmením..

Smútok | stály odkaz

Komentáre

 1. Láska v srdci
  Privilegovany trpa(slici ha)jzlik je ich bohom a teda - ak to nezoberes do vlastnych ruk -, sa zialbohu asi nezmenis :) a ak ano tak len k horsiemu... mimochodom, Tvoj clanok http://marcos.blog.sk/detail-uz-si-niekedy-lubil--.html?a=c90a48415eccbaaa7e62be9ec3e475ee je ozaj naaadhernyii a (ako poznam svoju Juliu tak aj) pravdivy -: ... Pretože ona potrebuje niekoho kto jej povie že to vydrží naveky. ... že stále budete spolu. - sama mi to takto vravi. - A z komentarov vidim ze uchvaaateniii su z tych Tvojich slov vsetci - dik. :)
  publikované: | autor: robentin (e-mail, web, autorizovaný)
 2. Robertine, Ty jsi šmírák!
  Nepřináleží Ti hodnotit. Jsi Satanista, co loví duše oslabených.
  Jako Martha B., Jako Ellie, co uzdravovala muže v Amerixe, sama strádala, potom kostní dřeň na Kramároch.Já debil jsem se, že jsem univerzální dárce.A dám. Kretén.
  K tomu volavka ze Seznamky, Marta B., co chtěla vědět, jak žiju, jakej mám byt, jak ho mám velkýho, a tak.Skrátka samý hodný lidi.
  Potom Hanička, co má prázdnej blog, nechce, aby jí někdo vodhalil. Kágébáčka. Nechala mi doručit pět set korun, aniž bych to chtěl, po svý spolupracovnici.To , aby se prověřila moje identita. Jeden bloger nabízel víc Asi bydlí vedle mne. má manžela, nebo přítele, Feťáka, spával u mně na gauči na chodbě, chodil jsem ho zakrejt, protože netrefil domů, vona fičí na nevím na čom. Von je Pán světa, vona největší vědma. Nacucli si mně, protože jsem se duševně zhroutil, když mi manželku, aniž by něco řekla, zavřeli na sedum roků. Svině sadistický, gestapácký, zbabělý krysy, že mně usekne hlavu Pán světa, abych zůstal sedět, že mne střelí do týla.Že mám uvolnit byt. Jsou zde reality šou.Kriminálnický. Dokonce někteří stzudujou v Pezinku Policejní univerzitu.
  Jezděj se podívat i do Tramtárie. Voplatí se to.
  Máte vystaráno, krysy kriminálnický. Už nemůžete nic. Jen čekat.
  Teď jsem na tahu já.
  Hajzlové, gestapácký, smradi zbabělý, budou eliminováni. Všichni. I s celým svým Satanistickým pokolením. Musím, vím, kdo, vím jak, kdo, když né já?? Svině sadistický. Žijou z utrpení oslabených.
  Jste mrtví, svině, čarodějnický! Kriminálnická bando! N emá na vás Policie, já vá to vyřeším.
  publikované: | autor: Mito (e-mail, web, autorizovaný)
 3. Marcosi promiň, Robertin je moje noční můra.
  Nebuď arogantní. Můžeš bejt jízlivej, můžeš ukázat, že jsi nad věcí.
  Arogance není dobrý řešení.
  Vím o čem točím. Když mi belgickej pánbůh vytkl, že nemám tmavomodrý oblek a kravatou, doplňky z pravé kůže, zlaté doplňky jsem nechal v zastavárně,odvětil jsem, že v obleku za šest tisíc starejch peněz se mi dost dobře nechce lízt pod nabouraný auto.Ani do vytopenýho baráku.
  A bylo, jak bylo.Skončil jsem na devíti tisících hrubýho. No a co.
  Autodopravce chtěl vodrbat vo víc jak půl milionu, já reku, jdeme se podívat, kde jste ty hliníkový bočnice vzhodil, tajdle mám falešný faktůry ze Žiliny, co vo nich vůbec netušej, tak co?
  Půjdeme rovnou k prokurátorovi? Né!
  Nedostal jsem ani lízátko. To je v pohodě. Vod toho jsme tu.
  publikované: | autor: Mito (e-mail, web, autorizovaný)
Pozor, na konci je potreba spočítať neľahkú matematickú úlohu! Inak komentár nevložíme. Pre tých lenivejších je tam tlačidlo kúzlo.Prevádzkované na CMS TeaGuru spoločnosti Singularity, s.r.o., © 2004-2014